تبلیغات
مطالب اینترنتی - رفتارهای اشتباه مدیران که موجب استعفای کارمندان است
 
مطالب اینترنتی
 
 مفیدستان:

۹ بدترین کار مدیران که باعث استعفای کارمندان می شود

meryl-streep-devil-wears-prada

اگر کارمندهای بسیار خوبی دارید که حاضر نیستید آنها را از دست بدهید بهتر است در برخی از رفتارهای خودتان به عنوان مدیر تجدید نظر کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ در این مقاله درباره ۹ کار مدیران که باعث استعفای کارمندان می شود بحث خواهد شد. مدیران اغلب از رفتن بهترین کارمندهایشان گلایه می‌کنند، و البته باید هم گلایه کنند – کم‌تر چیزی به این اندازه که افراد شایسته استعفاء بدهند و بروند، هزینه بر و مخرب است. آن‌چه دردناک است این است که به آسانی می‌توان از بروز این مسئله جلوگیری کرد. همه‌ی آن‌چه نیاز است، چشم‌اندازی جدید و کوششی بیش‌تر از سوی مدیر است. پیش از هر چیز، ما باید ۹ بدترین کاری را که مدیران انجام می‌دهند و در پی آن افراد شایسته کارشان را ترک می‌کنند، بشناسیم.

باورش تا حد زیادی سخت است مدیران اغلب چگونه از رفتن بهترین کارمندهایشان گلایه می‌کنند، و البته باید هم گلایه کنند – کم‌تر چیزی به این اندازه که افراد شایسته استعفاء بدهند و بروند، هزینه بر و مخرب است.

مدیران تمایل دارند برای مسئله‌ی استعفا و رفتن کارمندانشان، از زمین و زمان گلایه کنند، حال آن‌که اصل ماجرا را نادیده می‌گیرند‌: آدم‌ها شغل‌ها را ترک نمی‌کنند، بلکه مدیران را ترک می‌کنند.

آن‌چه دردناک است این است که به آسانی می‌توان از بروز این مسئله جلوگیری کرد. همه‌ی آن‌چه نیاز است، چشم‌اندازی جدید و کوششی بیش‌تر از سوی مدیر است.

پیش از هر چیز، ما باید ۹ بدترین کار را که مدیران انجام می‌دهند و در پی آن افراد شایسته کارشان را ترک می‌کنند، بشناسیم.

۱.آن‌ها از افراد بیش از اندازه کار می کشند

هیچ چیز مانند کار کشیدن بیش از اندازه، کارمندان شایسته را از پای در نمی‌آورد. این کار به اندازه‌ای فریبنده است که مدیران پیاپی در دام انجام آن می‌افتند. کار بیش از اندازه کشیدن از کارمندان شایسته گیج‌‌کننده است، چون که سبب می‌شود آنها احساس‌کنند به خاطر عملکرد خوبشان، مجازات می‌شوند.

کارکشیدن بیش از اندازه از کارمندان پاد-بهره‌ور یا ضد بهره‌وری نیز است. پژوهش جدید از دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد با گذشتن ساعت‌های یک هفته کاری از ۵۰ ساعت، بهره‌وری در هر ساعت به شدت کاهش می‌یابد و پس از ۵۵ ساعت کاری در هفته، بهره‌وری به اندازه‌ای کاهش می‌یابد که دیگر چیزی از آن کار بیش‌تر نصیبتان نمی‌شود.

اگر می‌خواهید میزان کاری را که کارمندان بااستعدادتان انجام می‌دهند افزایش دهید، بهتر است که مقام آنان را نیز توضیح بدهید کارمندان با استعداد، حجم کاری بیش‌تر را انجام می‌دهند ولی اگر گلویشان را بفشارید دیگر تحمل نخواهند کرد. بالابردن رتبه، تشویق و تغییر عنوان راه‌های قابل قبولی برای افزایش حجم کاری هستند. اگر شما تنها به این دلیل که افراد بااستعداد هستند و بدون این‌که چیزی را تغییر داده باشید، حجم کاری‌شان را افزایش دهید، آنها به دنبال شغلی دیگر خواهند رفت که به آنها آن‌چه را شایسته‌شان هست می‌بخشد.

۲.آن‌ها به مشارکت افراد توجه نمی‌کنند و به کار خوب پاداش نمی‌دهند.

این ساده است که شما اثر انگشت تشویق روی شانه‌ی شخصی را ناچیز بدانید، به ‌ویژه زمانی که آن شخص از انگیزه‌ی ذاتی بالایی برخوردار است. هیچ کس به اندازه‌ی کسانی که سخت کار کرده است و همه‌ی کوشش خود را انجام داده است، دوست ندارند که قدردانی شود. مدیران باید با افراد خود در ارتباط باشند تا بدانند چه چیزی آنان را خوشنود می‌سازد (برای برخی، این می‌تواند یک ارتقاء رتبه باشد و برای دیگران شناساندن تلاششان به افراد دیگر است) و سپس هم دادن پاداش برای انجام کاری که به خوبی انجام داده‌اند. تنها در صورتی این کارها را به خوبی انجام دهید، انتظار افرادی که عملکردی عالی داشته‌اند را برآورده ساخته‌اید.

۳.آن‌ها به کارمندان‌شان اهمیت نمی‌دهند.

بیش از نیمی از افرادی که کارشان را ترک می‌کنند، این کار را به دلیل نوع رابطه با رییس‌شان انجام می‌دهند. شرکت‌هایی که از هوش بالایی برخوردارند، اطمینان کافی دارند مدیران‌شان میان رفتار حرفه‌ای خود و انسان بودن، توازن برقرار ساخته‌اند. اینان مدیرانی هستند که موفقیت یک کارمند را ارج می‌نهند، با کارمندانی که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند، هم‌دردی می‌کنند و در همان حال افراد را به چالش می‌کشند حتی اگر کسی از آنها ازرده شود. رییسانی که در انجام این امور ناکام می‌مانند، نرخ بالایی از ترک کار از سوی کارمندان را پیش روی خود دارند. ناممکن است بیش از هشت ساعت برای کسی کار کنید و آنها به هیچ وجه به تحویل گرفتن کارتان نیندیشند. واقعا این کار مدیران که باعث استعفای کارمندان می شود.

۴.آن‌ها به تعهدهای خود پایبند نیستند

زمانی که شما قولی به افراد می‌دهید، در واقع روی طناب باریکی گام برمی‌دارید که مرز میان، خوشنود ساختن آن افراد و ترک‌کردن کار توسط آنها است. زمانی که شما تعهدی را به جا می‌آورید، جایگاه شما در چشم کارمندان‌تان بالاتر می‌رود چرا که خودتان را قابل اعتماد و قابل احترام نشان داده‌اید (دو ویژگی که برای یک رییس بسیار مهم هستند). ولی زمانی که به تعهدهای خود پایبند نیستید، شخصی غیرقابل اعتماد، بی‌تفاوت و نامحترم جلوه می‌کنید. گذشته از همه این‌ها اگر شخص رییس به تعهدهای خود عمل نکند دیگر چه انتظاری از دیگران می‌توان ‌داشت که به تعهدهای‌شان پایبند باشند.

۵.آن‌ها افراد نامناسبی را استخدام می‌کنند و در کار به آنها بها می‌دهند

کارمندان شایسته که کارشان را به خوبی انجام می‌دهند، دوست دارند با افرادی حرفه‌ای که از طیف خودشان هستند همکار باشند. زمانی که مدیران از پس این کار دشوار برنمی‌آیند یعنی افراد شایسته‌ای را استخدام نمی‌کنند، این کارشان سبب انگیزه-زدایی ازکارمندانی خواهد شد که با این نیروهای جدید همکاری می‌کنند. حال اگر به این کارمندان ناشایست بها داده شود که دیگر اوضاع بدتر هم خواهد شد. این توهینی بزرگ است که شما با وجود این‌که کارتان را به بهترین شکل انجام داده‌اید در برابر کسی که فقط به او بهای بیش‌تری داده می‌شود، کنار زده شوید. جای شگفتی نیست که افراد شایسته در این شرایط کار را ترک می‌کنند.

۶.آن‌ها نمی‌گذارند افراد شور و اشتیاق خود را دنبال کنند

کارمندان با استعداد افراد پرشوری هستند. فراهم آوردن فرصت‌هایی که آنها بتوانند شور و اشتیاق خود را دنبال کنند به افزایش بهره‌وری و رضایت شغلی می‌انجامد. ولی بسیاری مدیران می‌خواهند که افراد را درون جعبه کوچکی به کار گمارند. این مدیران بیم آن دارند که تمرکز آنها روی چند مسئله و دنبال کردن شور و اشتیاق‌شان به کاهش بهره‌وری‌شان بینجامد. این ترس بی‌اساس است. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که در محل کار به دنبال شور و اشتیاق هستند، چیزی به نام “سیال بودن ذهن” را تجربه می‌کنند. یک حالت سرخوشی در ذهن که ۵ برابر بیش‌تر از شرایط عادی ایجاد بهره‌وری می‌کند.

۷.آن‌ها در پرورش مهارت‌های افراد شکست می‌خورند

زمانی که از مدیران درباره بی‌توجهی‌شان به کارمندان پرسیده می‌شود، آنها می‌کوشند با به کار بردن واژه‌هایی هم‌چون “اعتماد”، “خودمحوری” و “توانمندسازی” دست به بهانه تراشی بزنند. این‌ها کاملا چرند است. مدیران خوب فارغ از این‌که کارمندان‌شان چقدر مستعد هستند به مدیریت می‌پردازند. آنها به کارمندان‌شان توجه می‌کنند و پیوسته می‌شنوند و بازخورد می‌دهند. شاید برای مدیریت آغازی تعریف شده باشد ولی بی‌شک پایانی برای آن نیست‌. زمانی که شما کارمند مستعدی دارید، این دیگر به شما مربوط است که حوزه‌هایی را بیابید که او در آن مجموعه مهارت‌هایش را پرورش و گسترش می‌دهد. مستعدترین کارمندان نیازمند بازخورد هستند-بیش‌تر از بازخوردی که کارمندان دیگر نیاز دارند- و این کار شماست که چنین چیزی را ممکن سازید. اگر چنین کاری را انجام ندهید، بیش‌تر افراد شما خسته و البته از خود راضی خواهند شد.

۸.آن‌ها در بهره‌برداری از خلاقیت کارمندان ناکام می‌مانند

مستعدترین کارمندان می‌خواهند هر آن‌چه که به سراغش می‌روند را بهبود بخشند. اگر شما تنها به دلیل رضایت از وضعیت کنونی، توانایی آنها در تغییر و بهبود امور را نادیده بگیرید، آنها را از کارشان بیزار می‌سازید. محبوس ساختن این میل ذاتی به خلاقیت، نه تنها آنها را محدود می‌سازد بلکه شما را نیز محدود می‌کند و یادتان باشد قطعا این یک کار مدیران که باعث استعفای کارمندان می شود خواهد بود.

۹.رییسان بزرگ کارمندان‌شان را برای انجام کارهایی که در آغاز ناممکن به نظر می‌رسند به چالش می‌کشند.

به جای هدف‌های عادی و رو به افزایش، برای‌شان هدف‌هایی والا را درنظر می‌گیرند تا آنان را از حوزه آسایش و امن‌شان بیرون بیاورند. پس مدیران خوب هر آن‌چه را در توان دارند انجام‌ می‌دهند تا به آنان کمک‌ کنند که موفق‌شوند. زمانی که افراد با استعداد و باهوش کار خود را خیلی ساده و خسته‌کننده بیایند، به سراغ کار دیگری خواهند رفت که در آن کار داشته‌های ذهنی‌شان به چالش کشیده شود.

در نظر گرفتن همه جوانب

اگر می‌خواهید افراد شما در کارشان باقی بمانند، باید با دقت بیندیشید که چگونه با آنان برخورد کنید. هر چند کارمندان خوب بسیار سرسخت هستند ولی استعداد آنان گزینه‌های بی‌شماری را پیش روی‌شان قرار می‌دهد. شما باید کاری کنید که آنها برای‌تان کار کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب رفتارهای اشتباه مدیران که موجب استعفای کارمندان است در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :رفتارهای اشتباه مدیران که موجب استعفای کارمندان است
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%87-%d9%85%d9%88%d8%ac%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d9%81%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 26 مرداد 1398 05:28 ق.ظ
Ridiculous quest there. What occurred after? Good
luck!
شنبه 26 مرداد 1398 01:31 ق.ظ
Truly no matter if someone doesn't be aware of then its
up to other visitors that they will help, so here it takes place.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 04:30 ب.ظ
It's really a nice and helpful piece of information.
I am happy that you shared this helpful info
with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 06:43 ق.ظ
I couldn't refrain from commenting. Exceptionally well written!
چهارشنبه 23 مرداد 1398 10:16 ب.ظ
Hi colleagues, how is the whole thing, and what you desire to say on the topic of this piece of writing, in my view
its genuinely remarkable for me.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 11:24 ق.ظ
Asking questions are actually nice thing if you are not understanding anything
fully, except this post gives fastidious understanding
yet.
سه شنبه 22 مرداد 1398 04:05 ب.ظ
I all the time used to read post in news papers but
now as I am a user of net so from now I am using net for articles, thanks
to web.
سه شنبه 22 مرداد 1398 02:25 ب.ظ
Wow, this paragraph is good, my sister is analyzing
these things, so I am going to let know her.
سه شنبه 22 مرداد 1398 11:41 ق.ظ
Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog
website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny
bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept
شنبه 19 مرداد 1398 10:45 ب.ظ
It's actually a nice and helpful piece of info.
I am satisfied that you just shared this useful info with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
شنبه 19 مرداد 1398 10:28 ق.ظ
Hey there! I know this is kind of off topic but I
was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and
I'm having problems finding one? Thanks a lot!
شنبه 19 مرداد 1398 08:52 ق.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find this
matter to be actually something which I think I would never understand.
It seems too complex and very broad for me.
I am looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
شنبه 19 مرداد 1398 06:03 ق.ظ
Hi would you mind stating which blog platform you're using?
I'm planning to start my own blog in the near future
but I'm having a hard time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm
looking for something completely unique. P.S
Apologies for getting off-topic but I had to ask!
جمعه 18 مرداد 1398 02:37 ب.ظ
Wow, that's what I was looking for, what a information! present here at
this webpage, thanks admin of this web page.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 07:59 ق.ظ
I have been browsing online greater than three hours these days, but I never found
any attention-grabbing article like yours. It is beautiful worth sufficient for me.
In my view, if all website owners and bloggers made
just right content as you did, the web will likely be much more
helpful than ever before.
چهارشنبه 16 مرداد 1398 02:25 ب.ظ
My family all the time say that I am wasting my
time here at web, except I know I am getting experience every day by reading thes good content.
سه شنبه 15 مرداد 1398 03:31 ب.ظ
Hi colleagues, its great paragraph regarding cultureand completely explained,
keep it up all the time.
سه شنبه 15 مرداد 1398 12:31 ب.ظ
Aw, this was an exceptionally nice post. Finding the time and
actual effort to create a top notch article… but what can I say… I hesitate a lot and never manage to get nearly anything done.
یکشنبه 13 مرداد 1398 08:14 ب.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find
in a few minutes a villa to book by city, many different rooms lofts and villas.
Be in awe of the wonderful pictures and information that they have to supply
you. The website is a center for all of you the ads in the field, bachelorette party?
Play with somebody who leaves Israel? Regardless of what the
rationale you should rent a villa for a future event or merely a team recreation made for any age.
The site is also the biggest market of rooms with the hour, which is another subject, for lovers who want an opulent room equipped for discreet entertainment which has a spouse or lover.
Regardless of what you are interested in, the 0LOFT website makes a search
for you to find rentals for loft villas and rooms throughout
Israel, North South and Gush Dan.
یکشنبه 13 مرداد 1398 02:37 ب.ظ
Tawanna is the name Really like to be called with and
I totally dig that details. What she really enjoys doing is likely to fitness and here
she has time to adopt on new things. His family lives in Indiana but they will have move one day or an extra.
Data processing is the way I support my children. See what's new on my little website
here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/idealica-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
شنبه 12 مرداد 1398 10:06 ق.ظ
Hi! Quick question that's completely off topic. Do
you know how to make your site mobile friendly?
My weblog looks weird when browsing from my iphone.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able
to fix this issue. If you have any suggestions, please share.
Many thanks!
شنبه 12 مرداد 1398 03:00 ق.ظ
I simply could not depart your web site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information an individual supply to your visitors?
Is going to be again ceaselessly in order to inspect new posts
جمعه 11 مرداد 1398 05:22 ب.ظ
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored material stylish.
nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish be
delivering the following. unwell unquestionably come
further formerly again as exactly the same nearly
a lot often inside case you shield this increase.
جمعه 11 مرداد 1398 01:01 ب.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really
nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to
come back later on. Cheers
جمعه 11 مرداد 1398 09:12 ق.ظ
You can definitely see your expertise within the article you write.

The world hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to
mention how they believe. All the time follow your
heart.
جمعه 11 مرداد 1398 03:42 ق.ظ
The writer's name is Jaime. What I love doing is kit cars and now
i'm trying to generate with the game. Dispatching is what he is.
My wife fuel tank chose to reside Montana. He's not godd at design but you might want
evaluate his website: http://supplements-for-body-builders.com/testogen.html
جمعه 11 مرداد 1398 03:33 ق.ظ
Hello lover. Let me introduce myself. I'm Jaime Kehoe but Do not think
like are extremely use my full nickname. For years she's lived in Montana but her husband
wants them to bring. Software developing is how I support
his dad and the salary is really satisfactory. What his friends
and him love is to play baseball but he's thinking on starting something very new.
My wife and I conserve a website. It's advisable to look it over here:
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/refigura-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
جمعه 11 مرداد 1398 02:11 ق.ظ
WOW just what I was looking for. Came here
by searching for رفتارهای
جمعه 11 مرداد 1398 01:39 ق.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although
it is not her birth legal name. Meter reading is my profession for a few minutes and Dislike think I'll change it anytime immediately.
Fishing is the hobby I will never stop doing. New York is
her birth set up. Check out his website here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/idealica.html
جمعه 11 مرداد 1398 12:19 ق.ظ
Hello dear visitor. I'm Valentin. My wife
therefore chose to reside in New York and I
have everything which i need page. Auditing has been his day job for precious time.

Acting is the hobby she could never stop doing. I am running and
maintaining a blog here: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/foligain.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :